دهیاری کرسگان

درباره ما


روستا ی کرسگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فلاورجان در 2 کیلومتری شهر فلاورجان و نیزدر 5  کیلومتری شهر اصفهان که در طول 51 درجه و 33 دقیقه شرقی و عرض 32 درجه و 34 دقیقه شمالی قرار دارد.  

 کرسگان در لغت  به معنی مرغزار و چمن زار می باشد . (کرس = مرغزار) که قدمت آن به حدود 400 سال پیش باز می گردد. این روستا از شمال به شهر ابریشم و از جنوب به روستای موسیان و شهر کلیشاد و سودرجان و از غرب به روستای جولرستان و از شرق به شهر ابریشم منتهی می شود. کرسگان در دشت تقریبا مسطحی قرار داشته و از شیب ملایمی که به سمت رودخانه زاینده رود می باشد بهره می برد. مساحت تقریبی محدوده و حریم این روستا 88 هکتار می باشد.

کرسگان در مجاورت  محور اصلی اصفهان- ذوب آهن قرار گرفته و نزدیکی آن به شهر اصفهان و دسترسی آسان و موقعیت مناسب آن باعث ایجاد یک قطب صنعتی خصوصا در زمینه صنعت تراشکاری و فلزکاری و نیز تعمیر و فروش ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی گردیده است که در سطح منطقه ای، فرامنطقه ای و ملی خدمات ارائه می دهند. که به این ترتیب روستای کرسگان را به منطقه ای صنعتی با اقتصادی باز تبدیل کرده است  اکثراهالی قدیم روستای کرسگان به شغل کشاورزی مشغول اند .